Neden web sitemin SEO’ya ihtiyacı var?

Neden web sitemin SEO’ya ihtiyacı var?

Web trafiğinin çoğunluğu büyük ticari arama motorları, Google, Bing ve Yahoo! Tarafından yönlendiriliyor !

Sosyal medya ve diğer trafik türleri web sitenizin ziyaretlerini oluştursa da, arama motorları çoğu İnternet kullanıcısı için birincil navigasyon yöntemidir. Bu, sitenizde içerik, hizmetler, ürünler, bilgiler veya başka herhangi bir şey sağlıyorsa da geçerlidir.

Arama motorları, sundukları şeyi arayan hedefli trafiği sağladıkları için benzersizdir. Bunu yapmak için arama motorları yollardır. Arama motorları sitenizi bulamazsa veya içeriğinizi veritabanlarına ekleyemezse, sitenize trafik çekmek için inanılmaz fırsatları kaçırırsınız.

Arama sorguları – kullanıcıların arama kutusuna yazdıkları kelimeler – olağandışı bir değer taşır. Tecrübeler, arama motoru trafiğinin bir kuruluşun başarısını (veya mola verebileceğini) gösterdi. Bir web sitesine hedeflenmiş trafik, başka hiçbir pazarlama kanalı gibi tanıtım, gelir ve poz verebilir. SEO’ya yatırım, pazarlama ve tanıtımın diğer türlerine kıyasla olağanüstü bir getiri oranına sahip olabilir.

Arama motorları sitemi SEO olmadan anlamıyorlar?

Arama motorları zekidir ancak hâlâ yardıma ihtiyaçları vardır. Ana motorlar, webin daha derin bir şekilde taranması ve kullanıcılara daha iyi sonuçlar vermesi için teknolojilerini geliştirmeye çalışırlar. Bununla birlikte, arama motorlarının nasıl çalıştığı konusunda bir sınırlama vardır. Doğru SEO size binlerce ziyaretçiyi ve artan dikkati netleştirirken, yanlış hareketler sitenizi görünürlüğün az olduğu arama sonuçlarında derin gizleyebilir veya gömebilir.

Arama motorları için içeriği hazırlamanın yanı sıra,

SEO da sıralamaları artırmaya yardımcı olur; böylece içerik, araştırmacıların bulabileceği yere yerleştirilir. Internet giderek daha rekabetçi hale geliyor ve SEO gerçekleştiren bu şirketler ziyaretçilere ve müşterilere kesin bir avantaja sahip olacak.

Kendim için SEO yapabilir miyim?

SEO dünyası karmaşıktır, ancak çoğu insan temel özelliklerini kolaylıkla anlayabilir. Az miktarda bilgi bile büyük fark yaratabilir. Ücretsiz SEO eğitimi, web’de, bu gibi kılavuzlarda dahil olmak üzere yaygın şekilde bulunur. Bunu küçük bir uygulama ile birleştirin ve bir gurusu olma yolunda iyi gidiyorsunuz.

Zaman bağlılığınıza, öğrenme istekliliğinize ve web sitenizin karmaşıklığına bağlı olarak, sizin için bir şey yapacak bir uzmana ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz. SEO’yu uygulayan şirketler değişebilir; bazıları oldukça uzmanlaşmış bir odak alırken, bazıları daha geniş ve daha genel bir yaklaşım benimser.